رویه‌های بازگرداندن کالا

راژانو جهت مشترى مدارى و رضایت مندى هرچه بیشتر کاربران خود به تعهدات خود نسبت به آنان پایبند بوده و در صورت بروز هر گونه حادثه،نقص فنى و ایراد ظاهرى در محصول فروخته شده، آن را پس میگیرد و مبلغ را به مشترى برمیگرداند
درخواست مرجوعى براى کالاهایى که نقص فنى دارند باید تا ٧ روز و کالاهایى که داراى ایراد ظاهرى یا مغایرت هستند تا ٢۴ ساعت به پشتیبانى راژانو و قسمت درخواست مرجوعى اعلام شوند
راژانو بعد از بازه ى زمانى مقرر شده براى مرجوع کالا ها هیچ گونه مسؤلیتى در قبال مشترى ندارد و تاریخ اعتبار این سرویس براى مشترى به پایان میرسد

 دلایل مرجوع کالا

١- وجود هر گونه مغایرت یا کسرى اقلام
یا معایب ظاهرى در کالا از جمله «شکستگی، خراشیدگی، روشن نشدن، پارگی، زدگی و..» (و هر مشکلی که بدون استفاده از دستگاه و در ظاهر و عملکرد اولیه محصول قابل تشخیص بوده) باشد؛ خریدار موظف است بلافاصله از زمان تحویل، طی حداکثر ۲۴ ساعت اقدام به بازگشت محصول نموده یا در صورت میسر نبودن بازگشت طی بازه حداکثر ۲۴ ساعت (حتی روز های تعطیل) موارد مورد نظر را به تیم خدمات مشتریان اطلاع دهد.

٢-مشخصات جعبه محصول را با دقت مطالعه نموده تا با محصولی که در سفارش خود انتخاب کرده اید، مطابقت داشته باشد.
در مواردی مانند مغایرت “مدل، رنگ، ظرفیت ،گارانتی درج شده در سفارش و هر مغایرتی که پیش از باز کردن کالا مشخص می باشد” باید از باز کردن بسته بندی خودداری نموده و طی حداکثر ۲۴ ساعت اقدام به بازگشت محصول نمایید.
کالا باید به صورت پلمپ و در بسته بندى اولیه خود باشد. در غیر این صورت برگشت کالا امکان پذیر نیست
٣-عکس محصولات ممکن است در مواردى جزئى با کالاى اصلى تفاوت داشته باشد اما عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشترى است و به استناد آن نمیتوان اعلام مغایرت کرد ملاک وجود مغایرت در مشخصات فنى درج شده در وب سایت است.

شرایط پذیرش کالاى مرجوعى

١-از دور ریختن یا مخدوش و پاره کردن جعبه کالا جداً خوددارى کنید.برچسب زدن یا نوشتن توضیحات یا پاره و مخدوش کردن جعبه امکان استفاده از زمانت بازگشت را از بین خواهد برد
٢- اگر کالا توسط شما ایراداتى همچون شکستگى و خط و خش پیدا کرده باشد شامل این سرویس نمیشود
٣- استفاده نادرست پس از تحویل کالا مانند حمل وجابجایى نادرست، نصب و راه اندازى اشتباه شامل این سرویس نمیشود

انصراف از خرید

-اگر از کالاى خریدارى شده منصرف شده اید در صورتى کالا مشمول بازگشت میباشد که باز نشده باشد و بسته پلمپ و در نایلون وکیوم باشد(دقیقاً مانند بسته بندى اولیه)
در صورتى که کالا بدون هیچ گونه نقص فنى و ایراد ظاهرى باشد و شما از خرید آن منصرف شوید هزینه ارسال و برگشت کالا به عهده ى مشترى خواهد بود.
لطفاً توجه داشته باشید هرگونه تغییر در شرایط اولیه ى کالا حتى در بسته بندى امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

آسیب دیدگى در اثر حمل و نقل

در این صورت مشترى باید ایراد ظاهرى اعم از شکستگى ، ترک و فرورفتگى را که بر اثر حمل و نقل توسط شرکت باربرى یا پست به وجود آمده است را تا ٢۴ ساعت به پشتیبانى فروشگاه راژانو اعلام نماید.
بسته بندى مرسوله ایمن و استاندارد بوده و مرسوله بدون هیچ ایراد ظاهرى به شرکت باربرى یا پست داده میشود بنابراین بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و نقل به عهده ى شرکت حمل کننده مرسوله میباشد و در صورتى وجه پرداخت شده به مشترى بازگردانده میشود که شرکت حمل کننده حادثه و بروز خسارت را از جانب خود تاید کنددر این صورت مشترى باید ایراد ظاهرى اعم از شکستگى ، ترک و فرورفتگى را که بر اثر حمل و نقل توسط شرکت باربرى یا پست به وجود آمده است را تا ٢۴ ساعت به پشتیبانى فروشگاه راژانو اعلام نماید.
بسته بندى مرسوله ایمن و استاندارد بوده و مرسوله بدون هیچ ایراد ظاهرى به شرکت باربرى یا پست داده میشود بنابراین بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و نقل به عهده ى شرکت حمل کننده مرسوله میباشد و در صورتى وجه پرداخت شده به مشترى بازگردانده میشود که شرکت حمل کننده حادثه و بروز خسارت را از جانب خود تاید کند

بعضى از کالاها شامل تست ٧ روزه نیستند

بعضى از کالاها شامل تست ٧ روزه نیستند بنابراین براى استفاده از گارانتى سلامت فیزیکى این گونه کالا ها مشترى باید در اولین فرصت و حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، درخواست مرجوعى خود را به خدمات پس از فروش راژانو اطلاع دهد.
دسته بندی مد و لباس : کفش، لباس، لباس زیر، گن و زیرپوش، لباس خواب، جوراب شلواری و ساپورت، مایو.
لوازم سرو و پذیرایى: سرویس غذاخورى، قاشق، چنگال، کارد، سینى، لیوان ، پارچ ، استکان
اسباب بازى کودک

لوازم تزینى، برنز، گل، گلدان و…

خانه و سبک زندگی و لوازم برقی خانگی : حوله، لیف، خوشخواب و لوازم مصرفی

بهداشت منزل و کالاهای حجیم.

زیبایی و سلامت : لوازم آرایشی، بهداشتی و عطر.

تکنولوژی و زیبایی : کالاهای برقی و پزشکی

فرهنگ و هنر : کتاب، لوازم تحریر، چند رسانه اى

روند رسیدگی به درخواست مرجوعی کالا چگونه است؟

۱٫ کارشناسان خدمات پس از فروش راژانو ایرادات مطرح شده را بررسی میکنند .
۲٫ علت مرجوعی کالا توسط کارشناسان بررسی و مطابق با شرایط و قوانین تایید یا رد می شود.
۳٫ پس از بررسی موارد مطرح شده در صورت تایید ایراد کالا ، وجه بحساب شما مرجوع میشود و در صورت عدم تایید ، کالا به شما بازگردانده میشود.

هزینه بازگشت کالا؟

شما میتوانید کالای مرجوعی را از طریق پست به آدرس راژانو به صورت پس کرایه بفرستید اما چنانچه در خصوص بازگشت سفارش هزینه ای پرداخت شود می بایست رسید پرداخت نیز به همراه محصول ارسال شود اگر به هر دلیلی اثبات شود که اشتباه از جانب راژانو بوده هزینه ی حمل کالای مرجوعی به عهده ی راژانو بوده و تماما به شما بازپرداخت خواهد شد